Logo
Vaadatav -284 tundi

Mägidoktor

Martin seisab raske valiku ees: kas loobuda oma lapse hooldusõigusest või kaotada talu igakülgne sissetulek, mis viiks Gruberhofi pankroti äärele. Doktor Gruber testib auahnet ekstreemsportlast, kelle diagnoos osutub jalustrabavaks. Anne toetab Martinit, ent kardab samas ka iseenda eksistentsi pärast. Kas Franziskal on võimalus koomast välja tulla?
Saksamaa
2022
Osa 8 - Kadunud
Martin otsustab New Yorki minna. Tema otsus ehmatab perekond Grubereid. Ka praksises peavad tulema tema äraolekul muudatused. Lilli pöördub isast ära. Lisbeth toetab lapselast ja püüab teda aidata. Martin ravib noort naist, kes kaotas kaljuronimisel mälu.
Osa 7 - Imeline tervenemine
Martin üritab Lenaga lahkuminekust üle saada, aga see on talle väga raske. Lisbeth ja Roman muretsevad Martini pärast. Hans tundub olevat suhteprobleemidest vabanenud. Mario ja Lilli veedavad koos palju aega. Lena mees Tom loodab, et naine pöördub tema juurde tagasi. Lena aga mõtleb Martinist.
Osa 6 - Paus
Susanne jätab Hansu Klara pärast maha. Lilli kurvastab, kuna Marioga veedetud öö ei kulgenud nii, nagu ta lootis. Martin seab suhte Lenaga kahtluse alla. Martin üritab kõigest väest leida oma patsiendile elundidoonorit. Võimalusi napib. Ootamatult tuuakse haiglasse Lena, kel kahtlustatakse südameinfarkti. Martin avastab, et murtud süda võib põhjustada meditsiinilisi tagajärgi ja teeb raske otsuse.
Osa 5 - Tõeline armastus
Lilli on sügavalt armunud ja kavatseb Marioga öö veeta. Ta loodab, et see saab olema täiuslik. Lena lahutab oma mehest ja otsustab Martini kasuks. Mägidoktor ei saa oma õnne kaua nautida, sest peab tormama appi mehele, kes äkitselt kokku kukkunud on. Martin diagnoosib mehel ägeda maksapuudulikkuse. Martin näeb Lenat koos Tomiga ja kahtleb, kas naine on ikka otsustanud.
Osa 4 - Tumedad pilved
Martin külastab depressiivset patsienti Monikat ja soovitab talle vestlusteraapiat. Naine teeb aga midagi ootamatut. Lena ja Martin soovivad ühist õhtut veeta, kui äkitselt koputab uksele Lena mees Tom. Lisbeth tõreleb Hansuga, kes ei julge Klarale tõtt tunnistada. Lilli on armuvalus, kuna Mario ei suhtle temaga. Appi tõttab vanaema Lisbeth.
Osa 3 - Vastuoluline õnn
Pärast Lena mehe elu päästmist loodab Martin uuele võimalusele Lenaga. Lena aga tunneb suurt vastutust oma abikaasa ees. Noor rattur Simon kukub maastikurattaga ja kohtub Martini praksises üllatuslikult oma isaga, keda ta pole väga ammu näinud. Klara saabub Roomast tagasi ja soovib Hansuga rääkida. Hans otsustab Klarale oma uut suhet tunnistada. Lilli ja Mario veedavad palju aega koos. Mario soovib nende suhte tõsisemale tasandile viia.
Osa 2 - Taassünd
Lena mees Tom on raskelt haige. Martin üritab välja selgitada haiguse põhjust. 15-aastane Johanna vanemad kahtlustavad tütrel autismi. Operatsioon võiks aidata, kuid on riskantne. Lilli teeb muudkui koolist poppi. See vihastab isasid. Hans kirjutab Klarale hüvastijätukirja.
Osa 1 - Vaid väike samm
Martin ravib Tomi uue ravimiga. Tomi üldine seisund halveneb järsult. Susanne ja Hansu vahel toimub midagi. Martin ravib kaljuronimisel minestanud meest, kellel avastatakse kahtlane viirus, mis kandub üle vaid seksuaalsel teel.
Osa 15 - Armastusest ja surmast
Lena mehel on surmav haigus ja tema eluvõimalused on väga napid. Siiski soovib mees katsetada tugevate kõrvalmõjudega teraapiat ning soovib, et teda raviks doktor Gruber. Lena on riskantse teraapia vastu. Martin peab suruma alla isiklikud tunded, kuna tal on arstlikud kohustused. Vendade lootus ema tagasitulekule Gruberhofi hakkab hääbuma. Lisbethile pakutakse ühe restorani juhi kohta. Martinil tuleb ravida naist, kellele on keeruline diagnoosi panna. Naine ei soovi tulla haiglasse, vaid tahab veeta oma viimased elupäevad abikaasa kõrval kodus. Martin külastab teda ja leiab eest teadvusetu abikaasa. Haiguse põhjus tuleb leida enne, kui on liiga hilja.
Osa 14 - Perekondlikud probleemid
Martin ja Lena varjavad oma suhet, kuna Lena abikaasa on raskelt haige. Äkitselt ilmub mees Martini praksisesse ning palub tema abi, kuna soovib elu ja naise pärast võidelda. Lilli valmistab isadele peavalu, kuna kumbki neist ei taha tunnistada, et tüdruk hakkab saama täiskasvanuks ja tahab oma elu üle ise otsustada. Lisbeth elab endiselt Susanne juures, kuid pojad ootavad tema tagasitulekut. 16-aastane Jenni kannatab kontrollimatute vihahoogude all ja vigastab noaga eluohtlikult oma ema. Martin üritab mõlemaid aidata, kuid tüdrukule diagnoosi panemine on keeruline.
Osa 13 - Kahtlane armastus
Martin ja Lena räägivad ühisest tulevikust, kuid Lena varjab üht olulist saladust. Martin tunneb aga, et armastab Lenat. Lilli on armunud, kuid tema väljavalitu Mario ei meeldi isadele, kuna too avaldavat Lillile halba mõju. Hans avastab Lilli ja Mario kanepit suitsetamast ning keelab Lillil poisiga edasi kohtuda. Lilli aga ei hooli keelust. Puhkeb suur tüli. Martinil on probleemne noor patsient Lukas, kel on raske immuunsüsteemihaigus, mis ei lase tal elada normaalset elu. Poiss aga ei lepi voodis lebamisega ja tahab salaja peole minna. Peol kukub poiss kokku ja Martin ürita teda päästa.
Osa 12 - Segased tunded
Väike Jonas on koomas. Kuigi ta on füüsiliselt terve, ei suuda ta miskipärast üles ärgata, Hans on murest murtud, kuna tema on Jonase õnnetuses süüdi. Lisbeth aitab Susannet restoranitöös. Hans soovib endiselt Gruberhofi müüa. Martin ega teised ei suuda teda ümber veenda ja valmistuvad halvimaks, kuni Jonas ühel päeval äkitselt silmad avab. Jahikullide treener Kerstin satub haiglasse ning Martin asub välja selgitama tema haiguse põhjust. Kerstini elutahe on kadunud, kuid mägidoktor ei anna alla.
Osa 11 - Asjade seis
Gruberite talu müümine on ukse ees. Hans ei näe enam millelgi tulevikku. Lisbeth on endast väljas ja kolib Susanne juurde hotelli. Martin on Lena ja oma patsientidega väga hõivatud ega suuda talu teemale keskenduda. Martin aitab 70-aastast saeveski omanikku Rudolfit, kes kukub mägimatkal. Rudolfil on suured mäluprobleemid ja ta tekitab palju segadust. Martini suhteteema on komplitseeritud, ta ei soovi praegu armuda, kuna mõtleb endiselt väga palju Andreale ja tema traagilisele surmale. Ta teeb Lenale ettepaneku avatud suhteks, millega naine tema üllatuseks ka nõustub. Hans istub haigena autorooli ja kiirustab talu müügi lepingule alla kirjutama. Juhtub traagiline õnnetus.
Osa 10 - Pikim öö
Martin suhtleb aina enam Lenaga ja kutsub teda mägimatkale, et näidata naisele kauneimat loodusvaadet. Matkast saab eluohtlik õudusunenägu, kui nad satuvad autoõnnetuse tunnistajateks. Nad üritavad kannatanu elu päästa. Algab võitlus ajaga. Hans tunnistab endale suure kurvastusega, et tema suhe Klaraga on lõplikult läbi. Kuna ta ei saa talus abiks olla ja tunneb end kasutuna, haarab ta pudeli järele. Kas Gruberid peavad talust loobuma?
Osa 9 - Tagasiteed ei ole
Lisbethi jõud hakkab raugema, kuna Hansu seisund ei võimalda ema talus aidata. Lilli ei jaksa samuti liiga palju füüsilist tööd teha. Hansu vihavaenlane Distelmeier teeb Gruberitele ettepaneku talu üle võtta. Doktor Lena Imhoff kutsub Martini õhtusöögile, kuna soovib teda abi eest tänada. Õhtu võtab ootamatu pöörde, kui nende ette ilmub äkitselt Kahnweiler. Martin tuvastab seikleja Peteril ägedas faasis maksavähi. Patsienti suudaks päästa vaid maksasiirdamine. Ainus võimalik doonor oleks vaid patsiendi vend, kuid Peter keeldub vennalt abi palumast.
Osa 8 - Mehed ja naised
Hansu jalg on pärast õnnetust jäik ning pole kindel, kas see hakkab taas normaalselt liikuma. Lisbeth peab talutööd ise ära tegema, kuna Martin saab muudkui väljakutseid. Kombain ütleb üles, kuid selle paranduseks napib Gruberitel raha. Lahenduse leiab üllatuslikult tütar Lilli. Doktor Gruber püüab aidata meest, kel on kogu kehas valud. Diagnoosi leida on keeruline ja Martin annab patsiendile alusetut lootust. Mehe seisund halveneb järsult ning tema elu ripub juuksekarva otsas.
Osa 7 - Kahtlused
Hans kannatab, kuna Klara viibib oma eksabikaasa juures Itaalias. Hans on armukade ja trotsi täis. Martin üritab venna tuju tõsta, kuid olukord väljub kontrolli alt. Endine ekstreemkaljuronija satub hätta ning Gruberi vennad tõttavad talle appi. Hans saab päästmisaktsioonil raskelt vigastada ning teda tuleb kiiresti opereerida. Prognoos pole sugugi hea. Kas arstid suudavad ta päästa?
Osa 6 - Soovmõtlemine
Hans teeb Klarale ettepaneku koos Rooma reisida, kuid Klara ei anna endast teada. Jonas tahab, et Susanne ja Martin abielluksid ja saaksid tema vanemateks. Martin üritab talle selgeks teha, et see pole hea mõte. Sellega kurvastab ta mitut inimest. Stefanie Tannenberg astub Ellmau laulupeol üles, et esitada oma autoõnnetuses hukkunud mehe mälestuseks laul. Ta kukub publiku silme all kokku. Martin tahab teda ravida, naine aga keeldub elupäästvast operatsioonist.