Logo

Võsavinkel

Sadu tuhandeid kilomeetreid mööda Eestit seigelnud Peeter Võsa võib täna käsi südamel vanduda, et elu maal on ainult rikaste rõõm ja vaeste vaev. Kuid nagu me teame, loodus tühja kohta ei salli. Mahajäetud maailmast ehk abandooniast on saanud atraktiivne sihtpunkt ligi 32 000 inimesele, nende hulgas ka Gerdile ja Kristinale.
Eesti
2023
Osa 13 - Voore kolmekamees ja Avinurme mõistatus - Hooaja viimane!
Hooaja viimane Võsavinkel viib meid Voorele, kus toimetavad tegus Jaanika ja tema Küproselt pärit abikaasa Michael. Michael on kuldsete kätega mehaanik, kelle südameasjaks on tutvustada eestlastele külg ees sõitmise võlusid. Teravaid ja bensulõhnaseid elamusi serveeritakse omavalmistatud kolmerattalise tranduletiga. Lisaks lahendab Võsavinkel Avinurmes kaduma läinud hollandlase saladuse.
Osa 12 - Mees, kes teeb torniga lõbusõitu
Võsavinklile avaneb harukordne võimalus uudistada sõiduriistasid, millega saab lubadeta sõita. Esmalt sõidetakse külla Kohila mehele Jaanile, kes oma mopeedautoga hirmpikkasid autoreise teeb ning seejärel põrutame külla Reemetile, kes teeb lõbusõitu päris pesuehtsa motoriseeritud torniga.
Osa 11 - Saaremaa leivaaltar ja nõidade kogunemiskoht
Kas olete kuulnud midagi Ansiaugust ehk Maksamerest? Vähesed saarlasedki teavad, et see on koht, kus kanged saare nõiad saatanaga pidu panemas käinud. Peeter Võsa võttis südameasjaks välja selgitada, kus see Maksameri asub ning mida siis kuradile külakostiks viia - ega mitte ometi armulaualeiba? Kui nii, siis tuleb sõita Kõrusele, külla Jaanusele. Just siin asub Saaremaa vanim ja töökorras tuuleveski.
Osa 10 - Paganamaa seened
Paganamaa on paik, mis Eesti eduloost häbiväärsel kombel kõrvale jäänud on. Kunagisest hiilgusest on järel riismed ning võimust võtavad sammal ja seened. Sellele vaatamata leidub siingi tegusaid inimesi, kes riigi poolt peale surutud sundlinnastumisele pikka Peetrit näitavad. Võsavinkel sõidab külla Marjele, kangele võromaa naisele, kes tänaseks päevaks juba 52 kuud ühtepanu seenel käinud on.
Osa 9 - Soomaa
Soomaa on koht, mis peidab endas terve peatäie rahvuslikke aardeid. Sõidame külla Aivar Ruukelile. Mehele, kes tutvustab meile üht jube jätkusuutlikku sõiduriista, mida siinmail armastatud juba rauaajast alates.
Osa 8 - Metsasepp
Kunagistel Vigala mõisa maadel asub üks väge täis salapaik, mis jutustab eesti rahvale loo vabaduse hinnast. Saame Põrgupõhjal tuttavaks metsasepp Toomasega. Kuid heal mehel mitu tahku. Tom ei ole lihtsalt sepp, kes lageda taeva all raud taob. Koos oma aatekaaslastega on mees teinud kõik selleks, et RVLi ehk sõjajärgse vastupanuliikumise rajad rohtu ei kasvaks. Muide, vähesed teavad, et sidemed selle salapärase organisatsiooniga said nõukogude ajal saatuslikuks ka palavalt armastatud näitlejale Heino Mandrile.
Osa 7 - Hõimumarss
Peeter Võsale avaneb harukorde võimalus võtta osa teise maailmasõja aegsest lahingust. Et vormirõivastuses stiilivääratusi ei oleks, läheme külla Erkile - mehele, kes oma Kadrioru korterisse muljetavaldava saksaaegse väljapaneku teinud on. Lisaks räägime põneva loo sellest, milliseid saladusi peidab endas kullast kallim Vabadussõja võidusammas.
Osa 6 - Avinurme tünnimehed
Peeter Võsa sõidab Avinurmele külla viimasele vanakooli tünnimeistrile. Ootamatult aga rullub lahti mitu lausa uskumatut ja salapäraseid lugu, millest ülejäänud Eesti midagi kuulnudki pole.
Osa 5 - Wampiiroja
Eestlased on tantsu- ja autorahvas. Aga mis saab siis kui need kaks asja omavahel ühendada? Seekordses Peeter Võsa autorisaates külastataksegi mehi, kes autodega valssi kepsutavad. Läheme külla driftiäss Wampiirojale. Mehele, kes pöörab ühele poole aga auto läheb ikka teisele poole. NB: Viimane pigistatakse välja ka legendaarsest ja sotsiaaltöötajate lemmikust ehk sinisest elektriautost.
Osa 4
Millised ohud varitsevad harrastuskalamehi Peipsi järve raksuval jääkoorikul? Kas oht mitte saada kala või sattuda vene piirivalve raudsesse haardesse? Peeter Võsa haarab mootorsaanil sabast ning sõidab koos kalastuslegend Hannoga idapiirile ahvenat püüdma.
Osa 3 - Tõstukid
Kas teadsite, et Eestis viljeletakse üht salapärast spordiala, millest keegi midagi kuulnud ei ole. Peeter Võsa sõidab külla Raunole, laomaailma Ott Tänakule ning kahveltõstukiga täpsuskütile. Lisaks väisab Võsavinkel ka Rakveres elavat Ülot, kes on tulevaste põlvede tarbeks restaureerinud tükikese Eesti kaubavedude ajalugu.
Osa 2 - Metsapere
Sel korral viib “Võsavinkel” meid looduskauni Soomaa servale. Metsaärikate käest päästetud mõnus metsatukk on koduks Indrekule, Annale ja pisikesele Raba Rü'le. Elatakse loodusega ühes rütmis ning elektriarved ja inflatsioon siinset elu ei juhi. Peeter Võsa uurib, mis on vabaduse hind 21. sajandi Eestis ning kas poliitikute poolt reklaamitud rohepööre on lihtsalt üks sõnakõlks.
Osa 1 - Nursipalu - Uus hooaeg!
Võsavinkli kevadhooaja avasaates sõidab Peeter Võsa Võrumaale külla Aarele. Aare on mees, kes valutab südant Nursipalu ja kogu Võrumaa tuleviku pärast. Üheskoos võetakse ette retk tulipunkti südamesse, kus toimetab kuldsete kätega kange eesti mees Uuno. Uuno ilma lahinguta alla ei anna. Lisaks otsitakse üles Nursi metsavennapunker, mis räägib meile loo.
Osa 15 - Hooaja viimane!
Võsavinkel on jõulude lainel! Saame tuttavaks naisega, kes toimetab Kesk-Eesti paksude metsade vahel ühes müstilises metsamajakeses. Saates näeme ka võimast jõuluteemalist tuleshowd!
Osa 14
Sel korral on Peeter Võsa oma reportaažiga Lõuna-Eestis ja teeb tutvust sealse eetrikultuuriga.
Osa 13
Koolipiltnik Kaarlil on huvitav hobi. Selleks on unarusse jäetud sõidukite jäädvustamine. Mida rohkem sammalt auto katusel ja külgedel, seda parem. Ja kui veel puu läbi kapoti kasvab, siis on jõulud ja jaanipäev ühe korraga , plärtsti, platsis.Võsavinkel haarab objektiivil sarvist ning läheb Kaarliga kaasa romujahile. Saak on priske ja nostalgiat ning äratundmisrõõmu nabani.
Osa 12
Lagedil elaval Johannesel on energiat lausa kümne mehe jagu. Nullist on üles ehitatud riigivanem Pätsi venna Voldemari suvekodu ning igaks juhuks on soetatud ka tank. Suvekodu keldris on aga midagi sellist, mis ajab hirmujudinad peale igale eestlasele. Millest jutt käib, sellest juba lähemalt värskes Võsavinklis.
Osa 11
Seekordne Võsavinkel teeb sõna otseses mõttes ajalugu. Peeter Võsa kätte usaldatakse detektoriga leitud väärisese, mida Muinsuskaitseamet näeb esialgu sama palju kui oma kõrvu. Jüri Vlassov II viib meid aga Vigala Sassi väge täis radadele.
Osa 10
Võsavinkel sõidab külla Tiidule. Tiit on ainukene eestlane maailmas, kes elab suitsutares ning valgust ammutab pirrutulest. Tiit on Mustjõe rahva kaitseingel, sest ehitas silla, tänu millele kohalik rahvas enam raudteel kõndides eluga riskima ei peaks. Enne silda hukkus raudteel mitu inimest aastas. Vald aga käsib mehel silla lammutada.
Osa 9
Selles saates sõidab Peeter Võsa külla Haabneemes elavale Rein Kääpale. Rein on kirglik rannakalur, kes senimaani sihikindlalt oma rida ajanud. Täna on aga asjad nii kaugel, et mees otsustas oma kalapaadi olude sunnil müüki panna. Läheme rannakaluriga viimast korda veel merele!
Osa 8
Peeter Võsa reportaažidesari Võsavinkel sõidab külla Ailile, kes räägib ära südamliku loo sellest, mida ta lubas oma kaitseliitlasest isale.
Osa 7
Sel korral sõidab Peeter Võsa Peipsiääre valda, Nina külla. Ees ootab omapärane ja huvitav reportaaž sibulateelt ja näeme oma silmaga päris ehedat sibulakasvandust.
Osa 6
Peeter Võsa reportaažidesari Võsavinkel on külas Raasiku kirvemehel. Mehel, kes teeb Eesti kōige ilusamaid kirveid.
Osa 5
Elektrihinnad ronivad juba kosmilistesse kõrgustesse. Kuidas tulla toime nii, et end segaseks maksma ei peaks? Peeter Võsa leidis Eestist üles mehe, kes toodab elektrit hobusega ja seda lausa nii edukalt, et kõik naabrid imestavad. Kuidas on see võimalik? Võsavinkel annab kõigele vastused!
Osa 4
Sel korral kohtub Peeter Võsa Rauliga, kes kogub iidset põllumajandustehnikat ja restaureerib Vene rauda. Üllatusi on mitmeid, sest nii mõnigi eksponaat jätab saatejuhil suu ammuli!
Osa 3
Seekord kohtub Peeter Võsa mehega, kes on 17 aastat oma elust veetnud vanglamüüride taga. Omapärase elusaatusega mees on end tavaelus nüüdseks üles töötanud ja leiutanud uue Eesti au ja uhkuse. Millega tegu? Võsa räägib kõigest lähemalt!
Osa 2 - Ellujäämiskursus
Tänases saates sõidab Peeter Võsa külla ellujäämisekspert Asso Kommerile. Kuna ajad on ärevad, siis on Võsa võtnud eesmärgiks Eesti rahvale teha korralik ellujäämiskursus. Mehed satuvad sügavale metsa, kus ootab neid ees terve rida karme katsumusi.
Osa 1 - Monumendiralli
Peeter Võsa võtab ette väljasõidu idarindele. Vaatluse alla tulevad erinevad vähetuntud punamonumendid ja tuline reportaaž tankikaitsjate juurest.
Osa 10
Peeter Võsa kohtub mehega, kes on elukutseline naerja. Jah, täpselt nii! Mees, kes teenib raha naerdes ning õpetab ka Võsale, kuidas nipsust naerma hakata. Lisaks naermisele on mehel ka vabariigi suurim lipsude kollektsioon.
Osa 9
Võsavinkel sõidab Haanjasse, kus elab Kalju. Kalju on huvitav karakter - tal kulub kuus toidule ainult 10 eurot, sest ta sööb peamiselt moosi ning õunu. Lisaks on Kalju ka imeline meistrimees. Ta on täiesti üksi ehitanud oma koduõuele suure vaatetorni, mille tipust näeb kilomeetrite kaugusele.
Osa 8
Tänases saates külastab Peeter Võsa Kadrinat. Kadrinat just seetõttu, et kohalikud inimesed on hädas neid ründavate ja terroriseerivate hakkidega. Kuidas olukord laheneb? Kas Võsa külaskäik toob Kadrina rahvale rahu? Lisaks sõidame külla Matile, kes suurema osa oma elust pühendanud autode kogumisele ja ehitamisele. Muuseas, tema kollektsioonist leiab ka ühe auto, mis on seotud Estonia laevaga.
Osa 7
Seekord teeb Peeter Võsa teleajalugu. Nimelt läheb ta külla Rõngus elavale pimedale pillimehele, kes pakatab elujõust. Muuseas on pimedal mehel ka auto, mille rooli ta edukalt tänase päevani keerata suudab. Uskuge või mitte, aga Peeter Võsa teeb pimeda autojuhiga kaasa ühe sõidu.
Osa 6
Peeter Võsal avaneb harukordne võimalus ühineda vabariigi parimate shamaanidega ja piiluda erinevate riituste telgitagustesse. Võsa on sel tähtsal päeval shamaan Kotkasule õpipoiss ning teeb ära kõige ebameeldivamad tööd. Maagilisele täiskuuööle on kokku tulnud üle 100 nõia üle terve maailma!
Osa 5
Legendaarse telemehe Peeter Võsa eestvedamisel reportaažidesari Võsavinkel. Sel korral külastab Peeter Võsa Haapsalu külje all elavat neiut, kes tegi argielus kannapöörde ja hakkas autosid ilusaks mudima. Veel jõuab Võsa külla Ennule, kes elab sügaval metsas - ilma elektri ja sideta. Kuidas ja miks, see selgub juba Võsavinklis.
Osa 4
Võsavinkel külastab kõige kangemat Eesti naist üldse! Isegi kõige sügavama särtsukriisi ajal oli tema elektriarve vaid 12 eurot! Maksa kinni või tee järele, sest rohepöörde võtmeks on õues magamine!
Osa 3
Võsavinkel sõidab külla vabariigi kõige muhedamale nõiale ehk selgeltnägijate tuleproovi tegelikule võitjale Allanile. Allan on tegus mees, peab suvel herilasi, talvel tihaseid ning lisaks on ta oma pank, mis kunagi kahjumit ei tooda.
Osa 2 - Ukraina eri
Legendaarne telemees Peeter Võsa on rindereporteri võtteid juba aastaid harjutada saanud ning oma silm on ikkagi alati kuningas. Seekordne Võsavinkli reportaaž jõuab meieni otse sõjasündmuste keskelt, Ukraina piiri äärest.
Osa 1
Alustab Peeter Võsa eestvedamisel uus reportaažidesari Võsavinkel. Uue saatesarja jooksul võetakse ette rännak mööda Eestimaad, et üles otsida huvitavad karakterid ning persoonid. Avaepisoodis sõidame külla Otile, kes elab Kalitsa koorevabrikus.